FITandJUMP to oryginalny trening z wykorzystaniem profesjonalnych trampolin. Obecnie sprzęt ten jest szeroko używany także w fitnessie. Dzięki elastycznej macie ćwiczenia te nie są obciążające dla stawów jak na przykład skoki lub bieganie.

FIT and JUMP

Niezwykle mocno pracują tutaj mięśnie posturalne i wewnętrzne, które utrzymują prawidłową postawę ciała co jest niezwykle ważne przy profilaktyce skrzywień kręgosłupa, a także trzymają pieczę nad zabezpieczeniem stawów przed kontuzjami. Miękkie podłoże nie wywołuje efektu uderzenia w związku z czym stawy nie odczuwają biegu na trampolinie przeciwnie do ćwiczeń na twardej powierzchni.

Oczywiście pomimo odciążenia stawów mięśnie pracują dużo wydajniej aby utrzymać odpowiednią postawę ciała i równowagę, dzięki czemu w dłuższym okresie czasu każda aktywność fizyczna staje się łatwiejsza. Ćwiczenia na trampolinach są ćwiczeniami ogólnorozwojowymi, co pozwala na zwiększenie ogólnej sprawności i kondycji ciała. Są to także ćwiczenia aerobowe, które są główną bronią w walce z otyłością i tzw. “oponką”.

Zajęcia składają się z kilku stałych części: rozgrzewka, cardio, wzmacnianie i rozciąganie. Trening na trampolinie zmusza mięśnie do szybkich, cyklicznych skurczów.

Wykonując odpowiednie ćwiczenia podczas skoków możesz spalić nawet 1000 kcal w ciągu godziny!

Oryginalne zajęcia FITandJUMP tylko w Fabryce Ciała!