W życiu sportowca plecak sportowy może być przyjacielem lub “klątwą”. Dlatego tym razem doradzimy wam jak dobrać odpowiedni plecak trekkingowy.


Propozycja od naszych ekspertów: TRX Training

TRX2

Historia TRX sięga ćwiczeń zapoczątkowanych przez Marines, którzy często zmieniali miejsce misji, przebywali na statkach i nie zawsze mieli dostęp do sprzętu treningowego a co ważniejsze, przestrzeń do ćwiczeń była bardzo ograniczona. Chcąc pozostać w dobrej formie, Randy Hetrick, zaczął używać kilku lin od spadochronu powiązanych gumami, początkowo do podciągania się.https://web.archive.org/web/20191207102908if_/http://www.youtube.com/embed/zHeszNPk3SE Z czasem ćwiczenia ewoluowały, podobnie jak sam TRX. Dzisiaj TRX to przyrząd, który zrewolucjonizował amerykański rynek i został okrzyknięty najlepszym sprzętem do treningów w roku 2010 przez miesięcznik Men’s Health a obecnie wkracza na rynki europejskie. Ćwicząc w pozycji podwieszonej budujemy siłę naszych mięśni, kształtujemy koordynację nerwowo-mięśniową, pracujemy nad stabilnością ciała oraz świetnie się bawimy korzystając z różnorodności ćwiczeń oferowanych nam przez TRX. Ogromną zaletą tego rodzaju ćwiczeń jest możliwość szerokiego wykorzystania ćwiczeń wielostawowych, czyli takich, w których pracuje całe nasze ciało. TRX to odzwierciedlenie powiedzenia “Ćwiczymy, nie machamy“, gdzie oprócz wzmacniania mięśni, pracujemy również nad koordynacją.

Trening z użyciem TRX dzieli się na trening Cardio i Mass Bilding, o zróżnicowanym poziomie trudności, dopasowanym do umiejętności jak i możliwości ćwiczącego. Z TRX’em może ćwiczyć każdy, nie ma żadnych ograniczeń. Pamiętaj jednak, że tylko treningi pod okiem posiadającego uprawnienia trenera uchronią Cię przed niechcianymi kontuzjami i pozwolą osiągnąć zamierzony cel.

Fabryka Ciała Sport Club zaprasza na niepowtarzalny trening w komfortowych
12 – osobowych grupach!